0 545 443 09 43

Arnavutköy Fayans Ustası

Arnavutköy Fayans Ustası

Islak hacim alanlarında kullanılan fayanslar zamanla yıpranabilir, kırılabilir ya da üzerinde çatlaklar meydana gelebilir. Tamamını ya da sadece çatlayan ve kırılan fayanslar değiştirilerek, daha şık bir alan yaratılması mümkündür. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey işinin ehli bir usta ile çalışmaktır. Arnavutköy fayans ustası arayışınızda Kale Yetkili Servisi onlarca yıllık tecrübesi ve usta ekibiyle size yardımcı olabilecek yetkinliğe ve kaliteye sahiptir. Fayans tadilatı için size en yakın servisle iletişime geçerek kısa sürede hayal ettiğiniz banyoya ya da mutfağa sahip olmak için hemen arayın:

0 545 443 09 43

Peki, fayans değişimi nasıl yapılır? İşte detaylar:

Fayans Değişimi Nasıl Yapılır?

Fayans değişimi için yapılması gereken birkaç işlem bulunur. Bunları yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar kaplamalara zarar vermemek, fayansların tamamı yerine parça değişimi yapılacaksa da diğer seramik fayanslara zarar vermeden değiştirmektir. Fayans değişiminde yapılan işlemler ise şu şekildedir:

  • Seramiklerin ve fayansların aralarının derz kazıma aletiyle iyice temizlenmesi. Bu işlem esnasında fayanslara zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Aksi durumda seramiklerin üzerinde çizikler meydana gelebilir.
  • Seramiklerin büyüklüğü göz önünde bulundurularak matkapla ön yüzeyinde delikler açılabilir ve seramik zayıflatılabilir. Bu işlem sonrasında çatlak seramik çekip yardımıyla matkapla delinen alanlardan kırılarak yerinden çıkartılır.
  • Çıkarılan seramik fayans sonrası o alan sıvaya kadar spatula yardımıyla kazılmalıdır.
  • Eski yapıştırma harcı tamamen kazıldıktan sonra fırça yardımıyla yüzey temizlenir.
  • Temizleme işleminin ardından yine fırça yardımıyla bu alan nemlendirilir.
  • Kazıma esnasında meydana gelen hasar ya da eksiklikler düzeltildikten sonra artık seramik ve fayans arkasına yapıştırma harcı sürülebilir.
  • Sürülen harcın üzerine yeni fayans dikkatlice konulur ve tokmak yardımıyla yerine oturtulur. Tamamen düz ve pürüzsüz bir görünüm elde edene kadar fayans tokmaklanarak yerine sabitlenir.
  • Bu işlemin ardından yeni fayansın üzerine başka herhangi bir işlem yapılmadan bir süre bekletilmelidir.
  • Bekleme süresi bittikten sonra derz dolgu malzemesi ile doldurma işlemi yapılarak işlem tamamen bitirilebilir.

Burada anlatılan işlemler tek ya da birkaç fayans değişimi için uygulanacak yöntemlerdir. Eğer alandaki tüm fayansları değiştirmek istiyorsanız, fayansların tümü kırılarak bulunduğu alandan sökülecektir. Ardından istediğiniz modeldeki fayansların yerleşimi yapılabilir.

Arnavutköy Kale Yetkili Servisi İle İletişime Geçin!

Banyo, mutfak ya da başka alanlardaki seramik fayans değişimi işlemlerini işinin ehli ustalara yaptırmanız önemlidir. Üstelik aradığınız Arnavutköy fayans ustası yalnızca bir telefon uzağınızda bulunuyor. Tüm tadilat, tesisat, dekorasyon ve yedek parça tedariki konusunda hizmet almak için hemen Kale Servisi ile iletişime geçebilirsiniz:

0 850 302 46 92

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir