0 545 443 09 43

Ataköy Rezervuar İç Takımı Ustası

Ataköy Rezervuar İç Takımı Ustası

Tuvaletlerde kullanılan rezervuar sistemi zaman içerisinde yıpranabilir, tadilat ya da değişim gerektirebilir. En sık rastlanılan sorun ise rezervuarın su kaçırması durumudur. Böyle bir durumda ya rezervuarda parça değişikliği yapılmalı ya da iç takım komple değiştirilmelidir. Tamir edilmeyen iç aksamlar zaman içerisinde hem cebinize hem de tuvaletinize büyük zararlar verebilir. Peki, rezervuar iç takımı nasıl değiştirilir? Bu basit bir işlem olsa da işinin ehli ustaların yaptığı tadilat işlemleri uzun vadede kesin sonuçlar getireceği için tavsiyemiz Ataköy rezervuar iç takımı ustası iletişime geçmeniz. Bunun için Kale Yetkili Servisinden yardım alabilirsiniz. Ulaşmak için hemen arayın:

0 545 443 09 43

Rezervuar iç takımı değişimi hakkında detaylı bilgi istiyorsanız işte detaylar:

Rezervuar İç Takımı Nasıl Değiştirilir?

Eski Rezervuarı Sökme İşlemi

 • Yapılması gereken ilk şey klozet yanında bulunan ara muslukların kapatılarak, rezervuarın içerisinde bulunan suyun boşaltılmasıdır. Ardından rezervuar kapağı açılabilir.
 • Ara musluk bağlantısı olan flex boruları sökülür.
 • Rezervuarların genellikle doldurma ve boşaltma düzeneği olarak 2 parçası bulunur. Doldurma mekanizmasının vidaları sökülerek yerinden çıkarılır.
 • Ardından da rezervuarın alt kısmında bulunan vidalar sökülür ve rezervuar komple yerinden sökülür.

Rezervuar İç Takımı Montajı

 • Yeni rezervuar takımı, eskisi söküldükten hemen sonra montaj için hazır hale getirilir. Her markanın farklı montaj işlemi olabileceği için montaj kitapçığının kaybedilmemesi önemlidir.
 • İç takım rezervuara yerleştirilmeden önce ilk yapılması gereken iç takımların birbirine monte edilmesi işlemidir.
 • Öncelikli olarak iç takımın doldurma kısmı montajlanır. Bunun için vida, conta ve pulların doğru yerleştirilmesi önemlidir.
 • Doldurma mekanizmasının dönmemesi için rezervuarın içerisinden de sabitlenmesi gerekebilir.
 • Ardından boşaltma kısmının montajlaması işlemine geçilir. Bu işlemin su kaçırma olasılığı göz önünde bulundurularak daha dikkatli ve özenli yapılması gerekir. Ayrıca rezervuar iç takımı farklılıkları da tam olarak bu kısımda ortaya çıkar.
 • Bu işlemi yaparken 2 büyük conta göze çarpar. Küçük conta doldurma grubunun altına takılırken, büyük olanı rezervuarın dışında kalacak şekilde takılarak iyice sıkıştırılır. Altta kalan plastik somunun üzerine büyük conta geçirilir ve yerine oturtulur.
 • Artık vidalama ve sabitleme işlemine geçilebilir. Montaj işlemi bittikten sonra ara musluk bağlantılarının yapılacağı Flex hortumu takılabilir.
 • Tüm montaj işlemleri bittikten sona rezervuar kapağı kapatılır ve rezervuar su doldurulduktan sonra sifona basılarak kontrol sağlanır.

Ataköy Kale Yetkili Servisi İle İletişime Geçin!

Rezervuar iç takımı değişimi ya da montajı için Ataköy rezervuar iç takımı ustası arayışınız varsa, Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm tadilat, tesisat, dekorasyon ve yedek parça tedarikleriniz için Kale Servisi sadece bir telefon uzağınızda bulunuyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir