0 545 443 09 43

Bakırköy Klozet Montajı Tadilatı

Bakırköy Klozet Montajı Tadilatı

Kolay gibi görünen klozet montajı aslında dikkat edilmesi gereken önemli bir tadilat işlemidir. İşini iyi şekilde yapmayan birinin montaj esnasında yapacağı herhangi bir hata büyük tesisat problemlerine yol açabileceği gibi bütçenize de ekstra zarar verir. Bu yüzden hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edebileceğiniz ve klozet montajı konusunda tecrübeli ve işinin ehli ustalardan hizmet alabileceğiniz Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. İstanbul’da özellikle Avrupa Yakası’nın pek çok bölgesinde hizmet veren Kale servisi Bakırköy klozet montajı konusunda da sadece bir telefon uzağınızda!

0 545 443 09 43

Klozet montajı nasıl yapılır, sorusunun cevabı ve detaylarıysa şu şekilde:

Bakırköy Klozet Montajı Tadilatı

Klozet Montajı Nasıl Yapılır?

  • Yapılması gereken ilk işlem eski klozetin yerinden sökülmesi ve çıkarılması işlemidir. Bu nedenle tadilata başlamadan önce su vanalarının kapatılması gerek. Ardından da klozetin ara musluk bağlantıları sökülür ve klozetin kaldırılması işlemine geçilir.
  • Klozeti kaldırmak için onu zemine sabitleyen silikon kazılır ve böylece eski klozet yerinden kaldırılabilir.
  • Bu aşamadan sonra artık yeni klozet montajı işlemine geçilebilir. Montaj için ihtiyaç olan en temel malzeme kadadır. Kada, pis su giderine takılan ve gideri klozetle birbirine bağlamaya yarayan önemli bir malzemedir. Kadayı gidere oturtmadan önce üzerine sıvı deterjan dökülür. Bu işlem kadanın klozetle gider bağlantısını yapabilmek için önemlidir. Çünkü bağlantının çok daha iyi olmasını ve kadayı kayganlaştırarak yerine daha iyi oturmasını sağlar.
  • Kada yerine sabitlendikten sonra klozeti montajlamadan önce provası alınır. Sonra da vidalanacak yerler kalem yardımıyla işaretlenerek, klozet yerinden alınarak matkapla vida yerleri delinir.
  • Matkapla delinen yerler iyice temizlendikten sonra dübel ve vida yardımıyla montajlama işlemine geçilebilir.
  • Kada bağlantısı yapılan yere klozet konularak iyice yerine oturtulur. Bu işlemin düzgün yapılması önemlidir. Aksi taktirde su sızıntıları olması muhtemeldir.
  • Ardından vidalarla klozet zemine sabitlenir.
  • Artık yapılan işlemde herhangi bir hata olup olmadığı kontrol edilebilir. Ara musluk bağlantıları da yapıldıktan sonra vanayı açarak su akışını kontrol edebilirsiniz. Montaj işlemi başarılıysa klozetin zeminle bağlantısı silikonlanarak güçlendirilir ve kayma engellenir.

Kale Yetkili Servisi

Bakırköy Klozet montajı, klozet tadilatı ve yeni klozet modelleri gibi pek çok konuda yardım alabileceğiniz Kale Yetkili Servisi aynı zamanda tüm tadilat, tesisat, dekorasyon ve yedek parça tedariki konularında da size hizmet verir. Bize ulaşmak için hemen arayın!

0 545 443 09 43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir