0 545 443 09 43

Çekmeli Sifon Tamiri Nasıl Yapılır?

sifon tamiri

Rezervuar sistemi zaman içerisinde sifonda su kaçırma ya da su gelmemesi gibi sıkıntılar nedeniyle arızalanabilir. Özellikle kaliteli malzemelerin kullanılmadığı ürünlerin arızası çok daha kısa sürede gerçekleşir. Bu nedenle rezervuar sistemi alırken, marka bilinirliğine, kaliteli malzemelere ve yedek parçaların ulaşılabilir durumuna dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Sifonu bozulan rezervuar sistemlerinin tamiri kolay gibi görünse de ustalık ve beceri gerektiren bir iştir. Bu nedenle geniş servis ağı ve tecrübeli ekibiyle hizmet veren Kale Yetkili Servisi’nden yardım alabilirsiniz. Çekmeli sifon tamiri nasıl yapılır, diye merak ediyorsanız da gerçekleştirilen işlemler sırasıyla şu şekildedir:

sifon tamiri

 

Sifon Tamiri

Arıza Boşaltma Takımında İse;

İlk olarak su vanaları kapatılır ve sifon tamiri için rezervuarda bulunan su boşaltılır.

Şamandıraya bağlı olan spiral hortum bağlantı yerinden sökülür. Arından da rezervuarın üst kısmındaki çekmeli sifon butonu da yerinden sökülerek, rezervuar kapağı kaldırılır.

Rezervuarın boşaltma takımı dikkatlice yerinden sökülür. Buradaki conta kontrol edilir ve gerekirse değiştirilir.

Eğer sifonun boşaltma takımında bir sıkıntı varsa conta değiştirmek yerine bu takımın komple değiştirilmesini tavsiye ederiz. Böylece olası problemlerin bir daha yaşanmasının da önüne geçmiş olursunuz.

Rezervuar Değişimi Yapılacaksa;

Rezervuarların altında 4 adet delik bulunur. Bu deliklerden ufak olan 2 delik, monte etme işleminde kullanılan deliklerdir. Conta yardımıyla vidalar yerlerine takılır ve sabitlenir.

Rezervuarın tam ortasındaki büyük delik boşaltma takımının monte edildiği alandır. Diğer delik ise sifon iç takımının monte edildiği deliktir.

Bu işlemlerin ardından yeni rezervuarınız klozetin arka kısmına oturtulur ve vidalarla yerine sabitlenir. Ardından flex hortumlarıyla su bağlantıları yapılır ve böylece rezervuar değişimi tamamlanmış olur.

İstanbul Kale Yetkili Servisi, Avrupa Yakası’ndaki hemen her ilçeye, Anadolu Yakası’nda ise belli lokasyonlara hizmet veren geniş bir iletişim ağına sahiptir. Size bir telefon uzaklıkta olan Kale Servisi, tadilat, tamir, dekorasyon ve yedek parça tedariki gibi pek çok alanda sizlere hizmet eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir