0 545 443 09 43

Fatih Su Tesisatçısı

Fatih Su Tesisatçısı

Islak hacim alanlarının en büyük sorunu eskiyen ya da hasar alan tesisat sistemleridir. Tesisatta sıkıntı olan ev ya da iş yerleri kısa sürede yüksek maliyetlere varan problemlere neden olabilirler. Özellikle de su kaçağı durumunda! Peki, nedir bu su kaçakları, nasıl olur ve nasıl yaptırılır? Su kaçakları, karşımıza 2 tip şeklinde çıkar. Birinci tip su kaçağı küçük sızıntılar halindedir ve fark edilmesi zaman alır. Bu tip sızıntılar zor fark edilecekleri için çıkış noktaları profesyonellerce belirlenmelidir. Eğer fayans aralarında hiç kurumayan bir ıslaklık ya da duvarda nem ve kabarcıklar görürseniz iyi bir tesisatçı ile iletişime geçmelisiniz. İkinci tip su kaçağı, yoğun ve belirgindir. Bu yüzden de acil müdahale gerektirir. Aksi durumlarda sel baskınlarına ve ciddi maddi kayıplara yol açabilir. Her iki durumda da yalnızca bir telefon uzağınızda olan Fatih su tesisatçısı ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Uzman kadrosu, usta ekibi ve yüksek müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Kale servisine ulaşmak için hemen arayın:

0 545 443 09 43

Peki, evinizde ya da ofisinizde su kaçağı olduğunu nasıl anlarsınız? İşte su kaçağı tespiti için detaylar:

  • Su tesisatının geçtiği alanlarda kötü kokular varsa,
  • Bu alanlarda damlacıklar ya da su birikintileri görmeye başladıysanız,
  • Su faturanız her zamankinden daha yüksek gelmeye başladıysa,
  • Musluklar açık olmadığı zamanlarda bile su sayacağınız hareket etmeye devam ediyorsa su kaçağı sorunu ile karşı karşıyasınız demektir.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Profesyonel ekiplerce yapılan cihazlı su kaçağı tespiti sonrasında su sızıntısının başladığı yer nokta atışı ile belirlenir. Kullanılan cihaz sayesinde kaçağın yüzeye yakında ya da derinde olması çok önem arz etmez. Çünkü müdahale için önemli olanda sızıntının tam olarak başladığı noktayı tespit etmektir.

Su kaçağı Tamiri

Su kaçağı tamiri için farklı yöntemlere başvurulabilir. Tabii kaçağın derinliği ve başlangıç noktası da müdahale yöntemi için önemli. Kırmadan ufak bir alan açarak kaçağın olduğu noktaya erişim sağlanması mümkündür. Yine de kaçağın durumuna göre daha büyük kazı işlemi de gerektirebilir.

Gerekli kazı işlemi yapıldıktan ve arızalı bölgeye ulaşıldıktan sonra, değişim ya da onarım yapılarak tesisattaki sıkıntı giderilir.

Fatih Su Tesisatçısı

Fatih su tesisatçısı arayışınızın yanı sıra tüm tesisat, tadilat, montaj, dekorasyon ya da yedek parça tedariki gibi konularda da Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçebilirsiniz. İşinin ehli usta ekibiyle onlarca yıldır hizmet veren Kale, kısa sürede tüm problemleri çözüme kavuşturacak yetkinliğe ve tecrübeye sahiptir. Kale su tesisatı ustası ve Kale Servisine ulaşmak için hemen arayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir