0 545 443 09 43

Kale Klozet Kapağı Tadilatı

Kale Klozet Kapağı Tadilatı

Banyo ve tuvalet ekipmanları arasında en özen gerektiren ekipmanlardan biri klozetlerdir. En az klozetler kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer malzeme ise klozet kapağı. Memnun olmadığınız ya da kırıldığı için değiştirmek istediğiniz Kale klozet kapağı tadilatı basit ama dikkat gerektiren bir iştir. Özelliklerine göre seçeceğiniz tüm klozet kapağı modelleri için kaliteli ve güvenilir bir marka olan Kale’den yardım alabilirsiniz. Montaj ve sökme gibi tüm tadilat işlemleri için de yardım alabileceğiniz Kale Servisi, size yalnızca bir telefon uzaklıkta Dekorasyon ya da yedek parça tedariki konusunda da destek alacağınız Kale servisi ile iletişime geçmek için hemen arayın:

0 545 443 09 43

Peki, klozet kapağı nasıl seçilir ve nasıl değiştirilir? İşte bilmeniz gereken tüm detaylar:

Kale Klozet Kapağı Tadilatı

  • Öncelikle değiştirilmesini istediğiniz klozet kapağı modeli ile yeni alacağınız kapağın ölçüleri aynı olmalıdır. Klozete uyumlu bir kapak seçmezseniz, montajlama işlemi başarısız olacaktır.
  • Kapak ölçüsünü hallettikten sonra sıra nasıl bir özelliğe sahip olmasını seçmeye geldi. Günümüzde birçok klozet kapak modeli bulunduğunu bilmelisiniz. Otostop sistemli, kırılmaz özellikli, plastik, seramik, süngerli, desenli ya da renkli. Klozetinize en uygun olan kapak modelini seçtikten sonra sıra montajlama aşamasına gelir.
  • Klozetin kapağı kapatılır ve montaj yerlerine bakılır. Eğer klozet kapağı klozete iki farklı menteşeyle bağlanmışsa, bunlardan biri üstten vidalı, diğeri ise alttan vidalıdır. Ayrıca bu vidaların başları kelebeklidir. Çift menteşeli değil de tek menteşeli olanlarda klozet kapağı üstten ve alttan vida ile klozete bağlıdır.
  • Bağlantı vidası kelebek başlıysa sökmesi kolaydır. Üst ve alt vidalıysa bu kez sökmek için pense gereklidir. Kapak söküldükten sonra artık yeni olanı takma işlemine geçilebilir.
  • Yeni aldığınız kapağın kutusundan 3 parça çıkacaktır. Üst kapak, alt kapak ve bağlantı menteşeleri. Bu iki kapak üst üste konularak bağlantı yerleri vidalanır ve menteşeleri sıkılarak birbirine tutturulur. Sonra da kapak klozete sabitlenir.

Kale klozet Kapağı Tadilatı konusunda yardıma ihtiyacınız varsa yapmanız gereken tek şey bir Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçmektir. Size her türlü tadilat, dekorasyon ve yedek parça tedariki konusunda yardımcı olacak Kale servisine ulaşmak için hemen arayın!

0 545 443 09 43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir