0 545 443 09 43

Klozet Modelleri Seçerken Bu 5 Şeye Dikkat!

Klozet Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey!

Klozetler banyo ve tuvaletlerin olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle ev ve iş yerlerinde tercih edeceğiniz klozet modeline karar verirken dikkat etmeniz gereken kriterler bulunur. Bunların en başında da elbette hijyen geliyor. Alacağınız klozet modelinin şık ve modern olması kadar kaliteli ve hijyen koşullarını en iyi sağlayan türde olmasına da dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız. İşte klozet modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken 5 şey:

1- Ultra Hijyen Sağlayan Klozet Modelleri

Bazı klozetler hijyen konusunda diğerlerinden çok daha hassas olarak üretilir. Nasıl mı? Örneğin sifonu çektiğiniz de tek bir yerden su akışı sağlayan klozetlere nazaran, çerçevenin tamamından su bırakan klozet modelleri çok daha sağlıklı ve hijyenik bir ortam sağlarlar. Eğer temizlik koşulları sizin için birinci sırada geliyorsa, seçeceğiniz klozetin kendini en iyi temizleyen modellerden olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde klozet içerisinde bakteri üretimi kaçınılmaz olacaktır.

2- Doğru Klozet Tasarımını Seçmek

Pek çok farklı klozet tasarımları arasında en uygunu ve en sağlıklısını bulmak için yapmanız gereken detaylara dikkat etmek. Bazı klozetler gidere doğru eğimli bir tasarıma sahipken, bazıları direkt olarak gidere bağlantılı bir delik şeklinde tasarlanır. Burada doğru seçenek, eğimli olan klozet modelleridir. Direkt gidere inen klozetlerde su sıçramaları ile karşılaşabilirsiniz. Bu da sağlık açısından çok da hijyenik bir ortam yaratmayacaktır.

3- Kaliteli Malzemeye Sahip Klozet Modelleri

Klozet seçerken belki de en çok bu kriteri göz ardı ediyoruz. Oysa klozet sağlık ve hijyen koşulları açısından en çok dikkat edilmesi ve hatta en çok incelenmesi gereken materyaldir. Kaliteli malzemeye sahip olmayan klozet modellerinin yüzeylerinde pürüzler, çizikler ve delikler olması kaçınılmaz olacaktır. Bu da bakterilerin bu pürüzlü alanlara yerleşmesini ve üremesini kolaylaştırır. Pürüzsüz yüzeye sahip, kaliteli materyalden üretilmiş klozet modelleri, sağlığınız için en uygun olan modellerdir.

Klozet Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey!

4- Klozet Tasarımı Önemli

Klozet tasarımları kullanışlı, konforlu ve rahat temizlenebilen modellerden olmalıdır. Kullanışlı olmayan ya da kolay temizleyemediğiniz klozetler bir süre sonra hijyen açısından sıkıntılar yaşamanıza neden olabilir.

5- Banyo Dekorasyonuna ve Banyo Alanına Uygun Klozet Seçimi

Klozet seçimi yaparken, banyonuzun genişliğini, kullanım alanını ve dekorasyonunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, küçük banyo modelleri için tercih edilecek klozetler büyük ebatlı olmamalı ve konforlu kullanım alanı sağlayacak ölçülere sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra diğer banyo ekipmanları ile uyum içerisinde olması da görüntü ve uyum açısından önemli olacaktır.

Kale Yetkili Servisi’ni Arayın!

Islak hacim alanlarında tadilat, tesisat ya da dekorasyon hizmetine ihtiyacınız olduğunda, marka bilinirliği, kaliteli malzemeleri, tecrübeli ustaları ve yüksek müşteri memnuniyeti ile hizmet veren Kale Yetkili Servisi’ni arayabilirsiniz.

0 545 443 09 43

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir