0 545 443 09 43

Klozet Montajı Nasıl Yapılır?

Klozet Montajı Nasıl Yapılır?

Kolay gibi görünen klozet montajı aslında dikkat edilmesi gereken önemli bir tadilat işlemidir. İşinin ehli olmayan birinin montaj esnasında yapacağı herhangi bir hata büyük tesisat problemlerine yol açabilir. Bu nedenle klozet montajı konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, tecrübeli usta kadrosu, kaliteli malzemeleri ve marka güvencesiyle Kale Yetkili Servisi’nden yardım alabilirsiniz. Peki, klozet montajı nasıl yapılır? İşte detaylar:

  • Yapılması gereken ilk işlem varsa eski klozetin sökülerek yerinden çıkarılması işlemidir. Bunun için ilk olarak su vanaları kapatılır ve boru bağlantıları sökülür. Ardından klozeti zemine sabitleyen silikon kazınarak eski klozet yerinden kaldırılır.
  • Artık yeni klozetin bağlanması işlemine geçilebilir. Bunun için ihtiyaç olan en temel malzeme kadadır. Kada, pis su giderine takılan ve klozetle gideri birbirine bağlayan bir ekipmandır. Öncelikli olarak kadanın üzeri sıvı deterjanla kaplanır. Bu işlem kadanın klozete ve gider borusuna iyice oturması için önemli bir detaydır.
  • Deterjanlanankada gider borusuna takılır ve iyice sabitlenir.
  • Arından klozet montajı için prova işlemine geçilir ve klozet yerine oturtulur. Vidalanacak alanlar bir kalem yardımıyla işaretlenir ve klozet tekrar yerinden kaldırılarak, matkapla işaretli noktalar delinmek üzere kenara alınır.
  • Matkapla dikkatlice delinen noktalara dübel geçirilerek montajlama işlemi için hazırlanır.
  • Kada bağlantısı tamamlandıktan sonra klozet kadanın üzerine yerleştirilir.
  • Ardından vidalarla klozet zemine sabitlenir.
  • muslukların bağlanmasıyla klozet montajı tamamlanmış olur. Su vanaları açıldıktan sonra herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilir ve montaj başarılıysa, klozetin zeminle tamamen sabitlenebilmesi için çevresi silikonlanır.

Klozet montajı, klozet tadilatı ve yeni klozet modelleri gibi pek çok konuda yardım alabileceğiniz Kale, geniş servis ağıyla Arnavutköy’de de sizlerle. Arnavutköy Kale Yetkili Servisi’ne ulaşmak için bizimle iletişime geçin!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir