0 545 443 09 43

Klozet Seçimi Nasıl Yapılır?

klozet seçimi

Klozet seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Üstelik sadece banyo ve tuvaletlerdeki klozet seçimi de değil, ıslak hacim alanları için seçilecek tüm ekipmanların dikkatli ve özenli seçilmesi gerekir. Çünkü bu alanlarda yaşanacak herhangi bir sıkıntı büyüyerek çok daha geniş çaplı bir probleme dönüşebilir. Peki, banyolar için klozet seçimi nasıl olmalı ve hangi kriterlere göre modele karar verilmeli? İşte klozet alırken bilmeniz gerekenler…

Klozet İçin Bir Numaralı Kural: Hijyen!

Banyo ve tuvaletlerdeki hijyen koşulları diğer alanlara göre çok daha iyi olmalıdır. Özellikle seçtiğiniz klozet modelinin, hijyen konusunda sizi zorlamayacak, kaliteli malzemeden üretilen ve kolay tasarıma sahip olan bir klozet olması gerekir. Üzerinde bakteri barındırmayan kullanışlı modelleri seçmek hem sizin hem de ailenizin sağlığı için büyük önem taşır. Hijyen konusunda neye dikkat etmeliyim diye sorarsanız, tuvalet tasarımında dikkat etmeniz gerekenler:

klozet seçimi

  • Bazı Klozet modelleri tasarımları nedeniyle sifonu çektiğiniz zaman çerçevenin tamamından su bırakmaz bu nedenle de tam bir temizleme işlemi gerçekleşmez. Klozet seçimi yaparken, çerçevenin geniş şekilde su aldığından emin olabilirsiniz. Her yerden su bırakan bir klozet, kendini çok daha iyi temizleyeceği için, bakteri üremesine de izin vermeyecektir.
  • Gidere doğru eğimli klozet tasarımları temizlik açısından kolaylık sağlar. Ayrıca gider deliği eğimli olduğu için su sıçratma olasılığı da oldukça düşüktür. Bu da hijyen açısından önemli bir etken olduğundan seçiminizi buna göre yapmanızı öneririz.
  • Kaliteli malzemelerle üretilen klozet modelleri, pek çok açıdan ekstra avantajlar sağlar. Çünkü bu tarz klozetlerin yüzeyi pürüzsüz olur ve hijyen olmayan kalıntıların yüzeyde kalmasına izin vermez. Yüzeyi kalitesiz olan malzemelerde oluşan çizikler ya da pürüzler, bakterilerin temizlenmeyeceği alanlar yaratabilir.

banyo ve tuvalet tadilatı

Banyo Alanına Uygun Klozet Seçimi

Klozet seçimi yaparken hijyenden sonra bir diğer dikkat etmeniz geren etken banyo alanıdır. Klozetin konulacağı alanın genişliğine, tesisat sistemine uygunluğuna ve banyo tasarımına uygun klozet modelleri seçerseniz hem şık hem de kullanışlı bir alana sahip olursunuz. Örneğin geniş banyolar için çapı büyük olan, küçük banyolar içinse asma klozet modelleri tercih edebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra aldığınız klozetin montajı ve tadilatı gibi konularda da işinin ehli insanlarla çalışmanız ayrıca önemlidir. Çünkü bu tür ıslak hacim alanlarındaki tadilat işlemleri dikkat ve tecrübe gerektirir. İstanbul Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçerek tüm tadilat, tesisat, dekorasyon ve yedek parça tedariki konularında destek alabilirsiniz. Bize ulaşmak için hemen arayın! 0 545 443 09 43

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir