0 545 443 09 43

Küçükçekmece Gömme Rezervuar Tamiri

Küçükçekmece Gömme Rezervuar Tamiri

Gömme rezervuar sorunları arasında en sık karşılaşılan durum sifonun su kaçırması, mekaniğin bozulması ya da iç aksamda oluşan problemlerdir. Bu sorunların temeli rezervuarın iç kısmında bulunan teknik malzemelere dayanır. Zaman içerisinde eskiyen ya da tesisatı eski olan yapılarda bazı problemlerle karşılamak normaldir. Önemli olan bu sorunları kökünde çözebilecek bir ekiple çalışmaktır. Kale Yetkili Servisi size tadilat, tesisat, tamir, dekorasyon ve yedek parça tedariki konusunda en iyi hizmeti sağlarken, yüksek müşteri memnuniyeti kriterini her zaman üst sıralarda tutar. Küçükçekmece Gömme Rezervuar konusunda Kale gömme rezervuar ya da farklı marka gömme rezervuar tamiri için hemen servisimizle iletişime geçebilirsiniz.

0 545 443 09 43

Peki, gömme rezervuar tamiri nasıl yapılır? İşte detaylar:

Sudaki kireç nedeniyle oluşan tortular zaman içerisinde rezervuar iç takımlarında bulunan contaların ve plastik malzemelerin yıpranmasına ve eskimesine yol açar. Bu da gömme rezervuarın su kaçırması ile kendini gösterir. Bunun haricinde mekanik arızalarda görebileceğimiz rezervuarlarda öncelik arızanın ne olduğunu tespit etmektir. Arızanın ne olduğunu anlayabilmek için tecrübeli bir tesisat ustasından yardım alınmalı. Tamir için yapılacak işlemler ise sırasıyla şu şekilde gerçekleşir:

Küçükçekmece Gömme Rezervuar Tamiri

  • Gömme rezervuar kapağı açma yönüne çevrilerek açılır – kapak açılış biçimleri markadan markaya farklılıklar gösterebilir-
  • Yerinden kurtulan kapak ileri çekilerek yerinden çıkartılır ve ardından da alt kapağın çıkarılması işlemine geçilir.
  • Gömme rezervuar sistemlerinde genellikle alt kapağı sabitleyen, sağ ve sol köşelerde bulunan kelebek başlı vidalar bulunur. Bunlar sökülerek alt kapak da yerinden çıkarılır.
  • Sonrasında plastik bir kapak daha bulunur, o da ileri doğru çekilerek yerinden çıkarıldıktan sonra rezervuarın iç kısmına ulaşılmış olur.
  • Bu aşamada yapılması gereken şey ara musluk bağlantılarının kapatılması ve su akışının engellenmesidir. Ardından da gömme rezervuarın iç takımına bağlı olan spiral hortum sökülür.
  • Artık spiral hortum ve gömme rezervuar iç takımı birbirinden ayrıldı. Şimdi iç takım çekilerek gömme rezervuarın içerisinden çıkartılabilir.
  • Sıra arızayı giderme işlemine geldi, contaları ya da arızalı olan kısımları tamir edildikten sonra gömme rezervuar ters işlem uygulanarak yerine takılır. Rezervuar sorunu giderilemeyecek durumdaysa yeni rezervuar değişimi yapılır.

Küçükçekmece Gömme Rezervuar Tadilatı

Kale gömme rezervuar ustası arayanlar için Kale Yetkili Servisi ekibi en doğru seçenek olacaktır. Tecrübeli ustalar ve işinin ehli bir ekiple, çok kısa sürede hem zamandan hem de paradan tasarruf ederek tadilat işlerinizi çözebilirsiniz. Üstelik Kale Servisi sizlere; tüm tesisat, tadilat işlerinizde ve mimarlık konusunda hizmet verir.

Haydi, Küçükçekmece Gömme Rezervuar hizmetleri konusunda bizden destek almak için hemen irtibata geçin!

0 545 443 09 43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir