0 545 443 09 43

Mutfak Dolabı Renkleri Seçerken Dikkat!

mutfak dolabı renkleri

Islak hacim alanlarının en göze hitap eden yeri mutfaklardır. Modern, klasik, Retro gibi her zevke uygun modellerde dizayn edilen mutfakların en önemli malzemesi de elbette dolaplar. Mutfak dolapları konforlu ve kullanışlı olması gerektiği kadar, kaliteli ve şık da olmalı. Eğer siz de mutfağınız için yenilik arıyorsanız ya da eskimiş mutfak dolaplarınızı yenilemek istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunduğunu unutmamalısınız. Özellikle doğru renkte seçilmemiş mutfak dolapları, karışık ve dağınık bir görüntüye neden olabileceği için ilk olarak renk seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Peki, mutfak dolabı renkleri neye göre seçilmeli? İşte detaylar:

Mutfak Dolabı Renkleri İçin Belirleyici Kriterler

1- Küçük Mutfaklar İçin Dolap Renk Seçimi

Küçük mutfak modelleri tasarım ve dekorasyonda biraz daha dikkat edilmesi gereken metrekaresi dar alanlardır. Bu yüzden küçük mutfaklar için dolap modeli seçerken kullanışlı ve konforlu olmasına ayrıca dikkat etmelisiniz. Renk konusuna gelince. Küçük mutfak modellerinde kullanılan renkler ışığı iyi yansıtabilmesi ve ferah bir görünüm verebilmesi açısından açık tonlarda renkler olmalıdır. Yani mutfak dolapları rengi beyaz veya krem tonları olursa hoş bir seçim olabilir.

2- Büyük Mutfaklar İçin Dolap Renk Seçimi

Metrekaresi büyük olan geniş mutfaklar en çok istenilen mutfak tipleridir. Rahat hareket edebilme, ferah görünüm, konforlu kullanım alanı sağlamasının yanı sıra vaktinin çoğunu mutfakta geçiren ev hanımlarının da hayalidir. Büyük mutfak modellerinde mutfak dolapları konusunda daha özgür seçenekleriniz vardır. En yakışan tasarımlar ise koyu renkli mutfak dolapları! Metrekaresi geniş olan mutfaklarda lacivert, bordo, gri veya koyu kahve gibi tonlar kullanıldığında, mutfağınız sıcak ve samimi bir görünüme kavuşacaktır.

3- Işıksız Mutfaklar İçin Dolap Renk Seçimi

Bazı mutfaklar evde ışık almayan ya da az ışık alan alanlarda bulunur. Eğer sizin mutfağınızda böyleyse mutfak dolapları için renk seçerken bunu mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Zaten koyu olan alanı daha da basık hale getirmemek için açık renkli mutfak dolapları sizin için ideal olacaktır. Koyu renkler tercih ederseniz, mutfağınız daha karanlık görüneceği için bir süre sonra bunalmaya başlayabilirsiniz.

Kale ile İletişime Geçin!

Mutfak dolabı yaptırmak, tamir ettirmek ya da yenilemek istiyorsanız, kaliteli ürünleri, marka bilinirliği, müşteri memnuniyeti ve tecrübeli usta kadrosuyla Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Haydi, hemen aramak için tıklayın! 0 545 443 09 43

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir