0 545 443 09 43

Sifon Tamiri Nasıl Yapılır?

Banyo ve tuvaletlerde meydana gelen arızalarda, tadilat veya yenileme işlemleri yapılması gerekir. Özellikle klozet ile ilgili sorunlar için mutlaka işinin ehli ustalarla çalışılması gerektiği de unutulmamalıdır. Çünkü klozet veya sifon tamiri esnasında yapılacak herhangi bir küçük hata, büyük tesisat problemleriyle karşılaşmanıza ya da hesaplanmamış ekstra maliyet artışlarına neden olabilir. Bu nedenle size her konuda destek sağlayabilecek profesyonel bir ekip olan Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Kale ustalarına ulaşmak için hemen arayın:

0 545 443 09 43

Peki, rezervuar ve sifon tadilatı nasıl yapılır? işte detaylar:

Rezervuarların içinde doldurma ve boşaltma haznesi bulunur. Bu doldurma ve boşaltma haznesinde yaşanan sorunların en yaygın olanı su kaçaklarıdır. Eğer klozetin içerisinde sürekli bir su akışı söz konusu ise bu rezervuarın iç kısmındaki bir aksaklığı işaret eder. Arıza sadece bununla ilgiliyse yapılması gereken rezervuarın doldurma şamandırasının tamir edilmesi veya değiştirilmesidir. Böylece sorun giderilmiş olur. Eğer arıza boşaltma haznesindeyse bu kez değiştirilmesi gereken kısım burasıdır.

Yani kısaca rezervuar iç kısımlarında değiştirilmesi gereken iki ana kısım bulunur. Bunlar da doldurma ve boşaltma kısımlarıdır. Kale Yetkili Servisi olarak tavsiyemiz klozet iç takımlarında oluşan arızalarda tamir yerine değiştirme işleminin yapılmasıdır. Çünkü tamir edilen iç takım aksesuarlarında tekrar bir arıza meydana gelme olasılığı yüksektir. Kale’den yardım alabilmek için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sifon Tamiri Nasıl Yapılır?

Rezervuar iç takımı değiştirme işlemleri şu şekilde yapılmaktadır:

  • Öncelikle sifon çekilerek rezervuarın içerisindeki su boşaltılır ve vana kapatılır.
  • Rezervuara giden hortum bağlantıları sökülür.
  • Rezervuarın kapağı açılır ve doldurma mekanizması sökülür.
  • Rezervuarı komple sökme işlemini gerçekleştirmek için vidalı alanlar açılır.
  • Ardından boşaltma mekanizması da tamamen yerinden sökülür ve sökme işlemi bitmiş olur.
  • Yeni rezervuar iç takımı artık yerine yerleştirilebilir.
  • İlk olarak takımın aksesuarları birbirine montajlanır. Bunun için öncelik doldurma kısmına aittir.
  • Doldurma kısmı monte edildikten sonra boşaltma kısmının montelenmesi aşamasına geçilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu işlemin rezervuar modellerinden farklılık gösterebilmesidir. O nedenle işin uzmanı biriyle çalışmanızı tavsiye ederiz.
  • Doldurma ve boşaltma mekanizmaları rezervuara monte edildikten sonra sabitleme işlemi ve hortum bağlantıları yapılır.
  • Vanalar açılır ve su akışının doğru olup olmadığı kontrol edildikten sonra işlem tamamlanmış olur.

Kale Yetkili Servisi ile kısa sürede tüm sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. Sifon tamiri, rezervuar montajı ya da çok daha fazlası için Kale sadece bir telefon uzağınızda! Hemen arayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir