0 545 443 09 43

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçakları, ufak sızıntı veya yoğun akıntı şeklinde karşımıza çıkabilir. Ufak sızıntılar, fark edilmesi zor olanlardır. Bu tip sızıntılar fayans veya parke aralarında görülebilirler. Yoğun ve belirgin akıntılar ise su baskınına bile sebebiyet verebilecek ciddiyette olabilir. Bu nedenle de yoğun su kaçakları en acil müdahale gerektiren kaçaklardır ve mutlaka profesyonel bir ekipten yardım alınmalıdır. Size bu konuda yardımcı olabilecek Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçebilirsiniz. Peki, evinizde ya da ofisinizde su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

0 545 443 09 43

  • Tesisatın olduğu yerden kötü kokular gelmeye başladıysa,
  • Su tesisatının geçtiği alanlarda damlacıkları ya da su birikintileri oluşmaya başladıysa,
  • Artan su faturaları geliyorsa,
  • Su sayacı musluklar açık olmasa ya da su kullanılmasa bile hareket etmeye devam ediyorsa,
  • Çamaşır veya bulaşık makinesi gibi beyaz eşyalarınız temizliği düzgün yapamaya başladıysa,

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti profesyonel ekipler ile iletişime geçilerek kısa sürede tespit edilebilir. Özel bir cihaz kullanılarak belirlenen kaçakların yeri nokta atışı ile bulunarak sorun kısa sürede ortadan kaldırılabiliyor.

Kaçaklar yüzeysel bir noktada oluşabileceği gibi, daha derinlerde de olabilir. Su sızıntısı nerede olursa olsun kullanılan özel cihazlar sayesinde anında tespit edilebilecektir. Peki, su kaçaklarına nasıl müdahale edilmeli? Bunun için farklı yöntemlere başvurulabilir. Tabii kaçağın derinliği ve başlangıç noktası da müdahale yöntemi için önemli. Kırmadan ufak bir alan açarak kaçağın olduğu noktaya erişim sağlanması mümkündür. Yine de kaçağın durumuna göre daha büyük kazı işlemi de gerektirebilir.

Gerekli kazı işlemi yapıldıktan ve arızalı bölgeye ulaşıldıktan sonra, değişim ya da onarım yapılarak tesisattaki sıkıntı giderilir.

Kale Su Tesisatı Ustası ile İletişime Geçin!

Su kaçağı tespiti, tesisat, tadilat, montaj, dekorasyon ya da yedek parça tedariki gibi tüm konularda yardıma ihtiyacınız varsa Kale Yetkili Servisi ile iletişime geçebilirsiniz. İşinin ehli usta ekibi ile onlarca yıldır hizmet veren Kale Servisi, kısa sürede tüm problemleri çözüme kavuşturacak yetkinliğe ve tecrübeye sahiptir. Kale su tesisatı ustası ve Kale Servisine ulaşmak için hemen arayın:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir